جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

افزایش مدت زمان بازپرداخت وام مسکن

مدت‌زمان بازپرداخت وام نوسازی به ۲۰ سال افزایش یافت

02:23۰

بنابر اعلام مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری، وزیر راه پیشنهاد افزایش مدت بازپرداخت تسهیلات نوسازی بافت‌های فرسوده به ۲۰ سال را تایید کرد.

به گزارش اسپات نیوز، مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری گفت: «پیشنهاد افزایش مدت بازپرداخت تسهیلات نوسازی بافت‌های فرسوده به ۲۰ سال مورد تایید وزیر راه و شهرسازی قرار گرفت و به‌زودی عملیاتی می‌شود.»

متقاضیان نوسازی بافت‌فرسوده امکان استفاده از تسهیلات نوسازی بافت را دارند که شامل ۶۰۰ میلیون تومان در چهار کلانشهر تهران، قم، مشهد و شیراز در محدوده بافت‌های فرسوده پیرامون حرم‌های مطهر و در سایر محدوده‌های می‌شود. رقم این تسهیلات در تهران ۴۵۰ میلیون تومان و در سایر کلان‌شهرها ۴۰۰ میلیون تومان، با نرخ سود حدود ۱۱ درصد است. این وام در سایر شهرها ۳۵۰ میلیون تومان با نرخ سود حدود ۱۰ درصد تعیین شده که در تمام این موارد ۱۵۰ میلیون تومان از مبلغ وام با نرخ سود صفر درصد پرداخت می‌شود.

همچنین، طرح تسهیلات نهضت ملی مسکن که مدت‌زمان بازپرداخت آن ۲۰ سال است، از نرخ ترجیحی سود تسهیلات برخوردار است.

بنابر گفته محمد آیینی، مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران، برای ترغیب مردم و سازندگان جهت مشارکت در نوسازی بافت‌های فرسوده، پیشنهاد طولانی شدن بازپرداخت تسهیلات ویژه نوسازی بافت‌های فرسوده معادل نهضت ملی مسکن، مورد تایید رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی رسیده که به زودی اجرا خواهد شد.

وی در ادامه گفت: «تعداد متقاضیان دریافت تسهیلات نوسازی در بافت‌های فرسوده و محلات هدف بازآفرینی شهری در دولت سیزدهم از مرز ۲۰ هزار واحد عبور کرد که در مجموع این متقاضیان در بیش از ۴ هزار و ۸۷۰ پروژه متقاضی دریافت تسهیلات نوسازی بوده‌اند که در این میان استان‌های تهران، آذربایجان‌شرقی، مازندران، اصفهان و گلستان به لحاظ تعداد واحدهای در حال نوسازی در رتبه‌های اول تا پنجم هستند.»

آیینی در ادامه تصریح کرد: «شرکت بازآفرینی شهری صرفا به دنبال افزایش تراکم در بافت‌های هدف بازآفرینی نیست و از رعایت تناسب ساخت‌وساز با شرایط شهرها و اقلیم‌های متفاوت استقبال می‌کند. از هر پلاک فرسوده‌ای که تجمیع و وارد فرایند نوسازی شد، میانگین ۵ واحد به تعداد هر پلاک در حال احداث است‌ که در این فرایند ۱۵ هزار واحد مازاد احداث و وارد بازار می‌شود.»

معاون وزیر راه و شهرسازی از سازندگان دعوت کرد تا در نوسازی بافت فرسوده مشارکت کنند و از حمایت‌های دولت و شهرداری‌ها بهره‌مند شوند.

وی در پایان یادآور شد: «متقاضیان نوسازی در بافت فرسوده از دو امکان تسهیلات ویژه بازآفرینی شهری و یا تسهیلات طرح نهضت ملی مسکن می‌توانند استفاده کنند. در مجموع در بخش نوسازی مردمی که مورد حمایت دولت و شرکت بازآفرینی شهری است حدود ۵۰ هزار واحد در دست ساخت است که بیش از ۲۰ هزار واحد از این تعداد در هفته دولت و دهه فجر امسال تکمیل و بهره‌برداری می‌شوند.»

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=20934

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com