جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

تلگرام پریمیوم

«تلگرام پریمیوم» از ماه جاری میلادی راه‌اندازی می‌شود

02:00۰

پاول دورف، بنیان‌گذار و مدیرعامل تلگرام قصد دارد برای تامین بخشی از هزینه‌های این سرویس پیام‌رسان، برخی از قابلیت‌های این پیام‌رسان را مشمول پرداخت هزینه کند.

به گزارش اسپات نیوز، بعد از انتشار شایعات فراوان، «پاول دورف» بنیان‌گذار و مدیرعامل تلگرام از عرضه سرویس پولی «تلگرام پریمیوم» خبر داد. سرویس جدید تلگرام در ماه جاری میلادی در دسترس است.

بنابر گزارشات، پاول دورف این موضوع را در کانال رسمی‌اش در تلگرام اعلام کرد.

دورف گفت: «کاربران با استفاده از سرویس پریمیوم به قابلیت‌های جدید، سرعت و منابع بالاتر دست پیدا می‌کنند.»

لازم به ذکر است این سرویس به معنای پولی شدن تمام قابلیت‌های کنونی نیست و کاربران همچنان به تمامی ویژگی‌های کنونی این پیام‌رسان به صورت رایگان دسترسی خواهند داشت.

دورف با اشاره به اینکه نه‌تنها قابلیت‌های کنونی برای کاربران رایگان باقی می‌ماند، گفت: «این پیام‌رسان به عرضه ویژگی‌های جدید برای آن هم ادامه می‌دهد. علاوه بر این، اگر یک کاربر رایگان با یک کاربر پریمیوم در ارتباط باشد، می‌تواند بخشی از قابلیت‌های این سرویس را بدون پرداخت هزینه استفاده کنند.»

آبدیت‌های جدید تلگرام پریمیوم و قیمت احتمالی آن

پاول دورف اشاره‌ دقیقی به قابلیت‌ها و قیمت این سرویس تلگرام نکرده است، اما چند روز پیش یک اسکرین‌شات از این سرویس منتشر شد. بر اساس این اسکرین‌شات، کاربران سرویس پریمیوم به قابلیت‌های زیر دست پیدا می‌کنند:

کاهش محدودیت‌ها در زمینه عضویت در کانال‌ها و پین کردن چت‌ها

افزایش حجم آپلود از ۲ به ۴ گیگابایت

استیکرهای پریمیوم

مدیریت چت پیشرفته

حذف تبلیغات

نشان پروفایل

سرعت دانلود بالاتر

واکنش‌های منحصر به‌فرد

بر اساس گزارشات، کاربران نسخه رایگان می‌توانند به‌طور غیرمستقیم برخی قابلیت‌های سرویس پریمیوم را استفاده کنند، این افراد قادر به مشاهده استیکرهای پریمیوم خواهند بود و همچنین می‌توانند فایل‌های با حجم بالای ۲ گیگابایت را هم دانلود کنند.

مدیرعامل تلگرام اشاره‌ای به قیمت این سرویس نکرده، اما بر اساس شایعات این پیام‌رسان برای سرویس پریمیوم از کاربران ماهانه ۴٫۹۹ دلار هزینه می‌گیرد. این قیمت می‌تواند بخشی از هزینه‌های تلگرام را تامین کند.

پاول دورف با اشاره به اینکه تجربه انتشار تبلیغات در کانال‌های عمومی بیش از انتظار موفقیت‌آمیز بوده است، افزود: «با این حال به اعتقاد وی، درآمدزایی این پیام‌رسان باید از سمت کاربران و نه تبلیغ‌دهندگان صورت بگیرد.»

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=21234

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com