جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

یارانه نقدی

فوری: قابل برداشت شدن یارانه ۳۰۰ هزار تومانی از امشب

02:00۰

بنابر اعلام سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها، مبلغ یارانه کمک معیشتی مرحله ۱۳۶ برای یارانه‌بگیران از امشب قابل برداشت می‌شود.

به گزارش اسپات نیوز، مبلغ یارانه کمک معیشتی مرحله ۱۳۶ از امشب برای کلیه مشمولان یارانه قابل برداشت خواهد بود.

سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها از امکان برداشت مبلغ پرداختی مرحله ۱۳۶ مربوط به خرداد ماه ۱۴۰۱ که در ماه اخیر مصادف با مرحله ۱۳۵ به حساب مشمولان واریز شده بود، خبر داد.

بنابر اطلاعیه اداره کل روابط عمومی و ارتباطات مردمی سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها، مبلغ پرداختی یارانه نقدی مرحله ۱۳۶ کمک معیشتی به حساب سرپرستان خانوار، از ساعت ۲۴ روز شنبه مورخ ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ قابل برداشت شد.

سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها در اردیبهشت امسال و همزمان با مرحله ۱۳۵، مبلغ مرحله ۱۳۶ مربوط به خردادماه را نیز به حساب سرپرستان خانوارهایی که مشمول یارانه بودند، واریز کرد.

اما قابلیت برداشت مبالغ واریزی را منوط به رسیدن زمان مقرر و اطلاعیه‌های بعدی اعلام کرد.

مرحله ۱۳۶ هم مثل اردیبهشت‌ماه و بر اساس دهک‌بندی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، برای سرپرستان خانوارهای دهک اول تا سوم ۴۰۰ هزار تومان و برای دهک‌های چهارم تا نهم به ازای هر نفر، ۳۰۰ هزار تومان خواهد بود.

علاوه بر این، برحسب اطلاع‌رسانی‌های قبلی، اقساط تسهیلات قرض‌الحسنه یک میلیون تومانی کمک معیشت نقدی و کرونا از سرپرستان خانواری که این تسهیلات را دریافت کرده‌اند، برداشت شده است.

همچنین، سرپرستانی که نسبت به دهک‌بندی و قطع یارانه خود در اردیبهشت ۱۴۰۱ درخواست بازبینی داده‌اند، همچنان جهت پیگیری و نتیجه به سامانه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مراجعه نمایند.

این در حالی است که بررسی ثبت‌نام‌کنندگان و متقاضیان جدید یارانه تا اتمام فرایند ثبت‌نام و انجام دهک‌بندی توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه دارد.

متقاضیان جدیدی که موفق به ثبت‌نام نشده‌اند، می‌توانند با مراجعه به آدرس الکترونیکی my.gov.ir نسبت به ثبت‌نام خانوار خود اقدام نمایند.

بنابر دستور رئیس‌جمهور، متقاضیانی که به هر دلیلی از یارانه دوره‌های قبل محروم و یا از ثبت‌نام جامانده‌اند، بعد از مراحل ثبت‌نام و بررسی شرایط متقاضی، در صورت واجد شرایط بودن مانند سایر مشمولین یارانه جدید نیز از این دو نوبت یارانه بهره‌مند خواهند شد.

انتهای پیام

منبع
تجارت نیوز
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=21293

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com