جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

همراه اول

«همراه اول» اولین اپراتور منطقه با ۱۰۰ میلیون مشترک

04:00۰

همراه اول به اولین اپراتور منطقه با پوشش ۱۰۰ میلیونی تبدیل شده است.

به گزارش اسپات‌نیوز، مهدی اخوان بهابادی مدیرعامل همراه اول اعلام کرد: «این اپراتور در سال گذشته ۲۲ میلیون مشترک دائمی و ۸۳.۵ میلیون مشترک اعتباری داشته است تا به اولین اپراتور ۱۰۰ میلیونی منطقه تبدیل شود. همچنین سهم بازار درآمدی همراه اول در کشور، ۵۷.۳ درصد بیان شد..»

وی با اشاره به آمارهای مهم از عملکرد این اپراتور، اظهار داشت: «پهنای باند مصرف اینترنت مشترکین در حدود ۲ سال و اندی به ۲هزار و ۴۰۰ گیگابیت بر ثانیه رسیده است که رشدی سه برابری در این سال‌ها داشته است. همچنین مصرف کل دیتا در سال ۱۴۰۰ با رشد ۴۴ درصدی از ۵ هزار و ۵۰۰ پتابایت عبور کرده است.»

مدیرعامل همراه اول، افزود: «درآمد عملیاتی شرکت ارتباطات سیار ایران به ۲۹ هزار میلیارد تومان رسیده و آن‌ها موفق به ثبت سود خالص تقریبا ۵ هزار میلیارد تومانی شده‌اند.» او همچنین با اشاره به شاد اعلام کرد: «با وجود حضوری شدن مدارس، قصد خاموش کردن این پلتفرم را ندارند.»

طبق آمار دریافت شده از سوی مجمع عمومی همراه اول، شرکت ارتباطات سیار ایران با نام تجاری «همراه اول» در سال گذشته موفق به جذب بیش از ۹ میلیون مشترک جدید شده است.

همراه اول همچنین به اولین اپراتور منطقه با پوشش ۱۰۰ میلیونی تبدیل شده که این مهم منجر به ثبت رکورد ترافیک ۱۹.۲ پتابایت در کشور شده است.

ثبت رکورد مشترکان همراه اول در مصرف اینترنت

بهابادی با بیان اینکه پهنای باند مصرفی اینترنت مشترکین در سالی که گذشت به ۲ هزار و ۴۰۰ گیگابیت بر ثانیه رسیده است، اظهار داشت: «میزان سهم همراه اول در تولید دیتا در داخل کشور، بیش از ۲۰ برابر رشد داشته و به ۷۳۴ گیگابیت بر ثانیه رسیده است.»

وی افزود: «در تهران مصرف دیتا در شبکه همراه اول، اختلاف زیادی با اپراتور رقیب دارد و این فاصله در بحث تماس (Voice) چند برابر است.»

مدیرعامل همراه اول با اشاره به آمارهایی از کاربران این اپراتور که از اینترنت شبکه استفاده می‌کنند، اعلام کرد: «آن‌ها در سال ۱۴۰۰ بیش از ۵۱ میلیون مشترک مصرف کننده دیتا داشتند که از این تعداد، ۴۲ میلیون مشترک LTE بودند و سهم ترافیک LTE از کل ترافیک شبکه همراه اول نزدیک به ۸۴ درصد بود.»

او در ادامه به آخرین وضعیت پوشش شبکه همراه اول اشاره و اظهار کرد: «آن‌ها در سال ۱۴۰۰ موفق به راه‌اندازی هزار سایت لوکیشن جدید در اقصی نقاط کشور شده‌اند، رقمی که از نظر اخوان با توجه به شرایط کرونایی کشور، سختی‌ها و زمان‌بری احداث سایت جدید، رقم قابل توجهی است: «همراه اول دارای ۲۹ هزار و ۱۰۰ سایت لوکشین ۲G، حدود ۲۴ هزار سایت تکنولوژی ۳G و بیش از ۳۹ هزار سایت تکنولوژی ۴G است. در آینده نزدیک شبکه ۳G در این اپراتور خاموش خواهد شد تا جای خود را به تکنولوژی‌های جدیدتر دهد.»

رشد درآمد و سودآوری همراه اول

اخوان بهابادی به آمارهای مالی ثبت شده از سوی شرکت ارتباطات سیار در سال گذشته اشاره کرد و گفت: «درآمد عملیاتی همراه اول بیش از ۲۹ هزار میلیارد تومان بوده است که نسبت به مدت مشابه قبل، رشد ۲۲ درصدی داشته است. سود خالص شرکت اصلی نیز با رشد ۱۳ درصدی به نزدیک ۵ میلیارد تومان رسیده است. درآمد عملیاتی تلفیقی با سایر گروه‌های زیرمجموعه همراه اول که سهامدار آن‌ها هستیم با ۲۴ درصد رشد به بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان رسیده است. هر سهم نیز امسال ۱۰۳ تومن و ۹ ریال EPS دارد.»

بهابادی افزود: «دیتا در سال گذشته ۱۵ هزار و ۹۴۹ میلیارد تومان بوده که ۵۳ درصد از کل درآمد عملیاتی همراه اول را تشکیل داده است.»

وی با اشاره به پلتفرم شاد، گفت: «علی‌رغم بازگشایی حضوری مدارس، سیاست آن‌ها خاموش کردن این پلتفرم نیست.»

او با اشاره به اپلیکیشن «همراه من» اعلام کرد: «این پلتفرم ۲۵.۷ میلیون کاربر، بیش از ۱۳ میلیون مشترک فعال ماهانه، بیش از ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار مشترک فعال روزانه و به طور میانگین ۳ هزار و ۸۰۰ میلیون تراکنش ماهانه دارد.»

از دیگر محصولات همراه اول می‌توان به موتور جستجو «ذره‌بین» اشاره کرد که بنابر اظهارات بهابادی، در سالی که گذشت به بیش از ۲ میلیون نصب فعال دست یافته است. گفتنی است، ماهانه ۷۵ میلیون جستجو بر بستر ذره‌بین انجام می‌شود.

لازم به ذکر است، در مراسم امروز پس از رای‌گیری از میان سهامدارن شرکت همراه اول، توزیع سود ۵۹۰ ریالی به ازای هر سهم تصویب شد که به حساب سجامی سهامدارن حقیقی واریز می‌شود.

انتهای پیام

منبع
دیجیاتو
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=21363

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com