جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

هواپیمای فضایی «استارگیزر» رونمایی شد؛ زمین‌پیمایی در یک روز

02:00۰

شرکت «Venus Aerospase» در پنجمین نمایشگاه «Up Summit» که در ارکانزاس امریکا واقع شده، از هواپیمای مافوق‌صوت خود که از قابلیت سفر به دور زمین در یک روز بهره می‌برد، رونمایی کرد.

به گزارش اسپات نیوز،شرکت «Venus Aerospase» در جریان برگزاری پنجمین دوره نمایشگاه «Up Summit» از آخرین محصول خود با نام «StarGeezer» پرده برداشت.

استارگیزر‌، یک پهباد مافوق‌صوت بدون‌سرنشین و همچنین، یک هواپیمای فضایی است که توانایی پرواز در ارتفاع ۵۱ هزار و ۸۱۷ متری را دارد و به راحتی به ارتفاع ۹ ماخ می‌رسد و قادر است مسافت‌هایی که هواپیماهای معمولی در ۲۴ ساعت طی می‌کنند را تنها در ۱ ساعت پشت سر بگذارد.

استارگیزر با توجه به طرح‌های تکمیلی ارائه شده، طولی به اندازه ۱۵۰ فوت (معادل ۶۴ متر) و عرض ۱۰۰ فوت (معادل ۳۰.۵ متر) خواهد داشت و گنجایش ۱۲ مسافر را دارد. این هواپیما توانایی سفر دور دنیا تنها در یک ساعت و همچنین توانایی پرواز از یک فرودگاه معمولی و سفر به لبه فضا را خواهد داشت.

این شرکت هنوز اعلام نکرده است که استارگیزر دقیقا از چه نوع سوختی استفاده می‌کند، اما تائید کرده که تاثیر کربنی برجا نخواهد گذاشت و بدون الاینده خواهد بود.

خالقان این فناوری، یعنی شرکت ونوس ایرواسپیس یکی از استاراپ‌های با فناوری عمیق بوده که توسط «سارا داگلبی» و «اندرو داگلبی» تاسیس شده و از سال ۲۰۲۰ شروع به فعالیت کرده است. این شرکت از همان شروع فعالیت موفق به جذب ۳۳ میلیون دلار سرمایه شد و به تازگی هم چیزی حدود ۲۰ میلیون دلار سرمایه جذب کرده است.

ونوس با دارا بودن تیم‌های مجرب و متعهد در حوزه‌های مختلف روی سه فناوری اصلی: موتور موشک نسل جدید بدون انتشار الاینده، ظراحی منحصربه‌فرد هواپیما و خنک‌کننده پیشرفته که همگی به هواپیما اجازه تبدیل شدن به فضاپیما راخواهد داد، کار می‌کند.

سارا داگلبی می‌گوید: «ما با ناسا در مرکز فضایی «جانسون» کار کردیم و توانستیم به اطلاعات حاصل از آزمایش غرش صوتی برنامه «شاتل فضایی» دسترسی پیدا کنیم. در ارتفاع و سرعتی که ما پرواز می‌کنیم، شما نمی‌توانید صدای ما را بشنوید، چرا که ما در ارتفاع ۱۷۰ هزار فوتی با سرعت ۹ ماخ پرواز می‌کنیم.»

انتهای پیام

منبع
ایسنا
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=21352

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com