جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

سرقت بانک ملی

دستور پلمپ شعب بانکی ناامن از سوی پلیس صادر شد

02:27۰

خبر پیچیده‌ترین و بزرگترین سرقت‌ بانکی از صندوق امانات شعبه دانشگاه بانک ملی ایران در خیابان انقلاب تهران و به دنبال آن، دستگیری سارقان و بازگرداندن بخش زیادی از مال‌و‌اموال سرقت رفته، از‌جمله موضوعاتی بودند که طی چند روز اخیر حواشی و سر‌و‌صدای زیادی به پا کردند.

به گزارش اسپات‌نیوز، امنیت بانک‌ها در تهران، موضوعی بود که به بهانه سرقت از بانک ملی ایران شعبه دانشگاه، توسط رئیس پلیس تهران توضیح داده شد.

حسین رحیمی، فرمانده انتظامی تهران بزرگ در خصوص اعلام فهرستی از شعب ناامن بانک‌ها در تهران و نیز امنیت این شعب، گفت: «ابتدا لازم است بگویم که زبده‌ترین ماموران پلیس در هر فصل، یک‌بار اقدام به بازدید امنیتی از تمام شعب بانک‌ها در سطح شهر تهران کرده و نکات امنیتی، ایمنی و خلاهای موجود را به مسئولان بانک ها اعلام می‌کنند. در اینجا روسای بانک‌ها موظفند که ضعف‌های تشخیص داده‌ شده را در زمان تعیین شده رفع کنند.»

وی در ادامه و در خصوص عدم رعایت نکات ایمنی توسط برخی از بانک‌ها، تصریح کرد: «ما تعدادی بانک داریم که موارد ایمنی را رعایت نکردند. دوربین‌هایشان دچار مشکل است و بعضی از مشکلات ایمنی و حفاظتی و مراقبتی را دارند. در همین بانکی که مورد سرقت قرار گرفت، سارقان با پریدن از بالای در پارکینگ توانستند وارد ساختمان شوند و ۱۰ تا ۱۲ ساعت هم آنجا حضور داشتند.»

رحیمی افزود: «هیچ فردی هم برای نگهبانی آنجا نبود. این سارقان حوالی ساعت ۲ بامداد روز سیزدهم خرداد وارد شعبه شده بودند، اما هیچ فرد نگهبانی آنجا نبود. وقتی هم که پرسیدیم چرا نگهبانی آنجا حضور نداشت، گفتند تشخیص این‌طور بوده است. خب این را دیگر هر انسانی می‌داند که باید در چنین بانکی نکات ویژه امنیتی رعایت شود.»

او در ادامه گفت: «در این بانک اموال مردم قرار داشت، هزار صندوق امانت وجود داشت و حتما باید نکات امنیتی را رعایت می‌کردند.»

اخطار پلیس درباره پلمپ شدن شعب ناامن بانک‌ها

فرمانده انتظامی تهران بزرگ، ضمن اعلام الزام‌آور بودن اجرای دستورات پلیس گفت: «بانک‌ها باید دستورات پلیس را در موعد مقرر رعایت کنند. اگر این اتفاق رخ ندهد، مسئولان بانک‌ها طی هماهنگی که با دادستانی به عمل آمده به‌ دلیل ترک فعل، تحت پیگرد و تعقیب قرار می‌گیرند. همچنین در صورت هماهنگی با دادستانی امکان اعلام اسامی شعب ناامن نیز وجود دارد و در واقع ترک فعل کنندگان، افرادی هستند که با عدم انجام یکسری اقدامات امنیتی و توجه به هشدارها، بانک را ناامن کرده‌اند.»

رحیمی، ضمن تاکید بر پاسخگو بودن مدیرانی که ترک فعل داشتند، در خصوص پلمپ شعب ناامن بانک‌ها نیز افزود: «اتفاقا ابلاغ کردم تا درمورد بانک‌هایی که دو سه بار تذکر از سوی پلیس دریافت کرده اما به آن توجه نکرده و موارد گفته شده را رعایت نکرده‌اند، حتما بعد از این دستور پلمب صادر شود.»

انتهای پیام

منبع
تجارت نیوز
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=21397

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com