جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

سرقت میوه‌های نوبرانه؛ شاهکار جدید سارقان

02:00۰

عجیب‌ترین اتفاق این‌بار در بازار میوه رخ داده است. هزینه‌های سربار تولید امسال به قدری افزایش یافته که سرقت از باغات در ایران زیاد شده است.

به گزارش اسپات نیوز، میوه‌های نوبرانه به علت افزایش هزینه‌های تمام‌شده گران شده است.

رئیس اتحادیه بارفروشان گفت: «امسال به دلیل گرانی‌ها سرقت میوه‌های نوبرانه از باغات شمال کشور و لواسان افزایش یافت.»

این بار، اتفاق عجیبی در بازار میوه افتاده است. هزینه‌های سربار تولید امسال به قدری صعود کرده که سرقت از باغات در ایران زیاد شده است.

آمارها نشان می‌دهد شلیل و گیلاس در بین میوه‌های لوکس تابستان امسال قرار دارد. در میدان مرکزی تهران هر کیلو شلیل با قیمت ۵۰ تا ۶۰ هزار تومان، هر کیلو گیلاس با قیمت ۶۰ هزار تومان و هر کیلو آلبالو هم با قیمت ۳۰ هزار تومان به شکل عمده به فروش می‌رسد.

رئیس اتحادیه بارفروشان تهران، فقر و کاهش قدرت خرید را علت سرقت دانست.

مصطفی دارایی‌نژاد بیان کرد: «امسال به دلیل افزایش هزینه دستمزد و سبد، میوه گران شد. این در حالی است که تولید میوه‌های نوبرانه امسال وضعیت رو به رشدی داشته است.»

وی افزود: «هر چند به دلیل افزایش عرضه، قیمت میوه‌های نوبرانه از این هفته بین ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش یافت. به عنوان مثال، اکنون هر کیلو زردآلو با قیمت ۳۰ تا ۵۰ هزار تومان فروخته می‌شود. هفته گذشته هم هر کیلو گیلاس با قیمت ۱۰۰ هزار تومان فروخته می‌شد که اکنون به کیلویی ۶۰ هزار تومان رسیده است.»

میوه‌های کنار جاده سرقتی هستند؟

در این بین علیرضا جعفری، عضو اتحادیه بارفروشان تهران بیان کرد: «امسال سرقت میوه از باغات بیشتر از سال‌های گذشته شده است. علت این مساله افزایش فقر و کاهش قدرت خرید است.»

وی توضیح داد: «در حقیقت، بخشی از سرقت میوه‌ها برای مصرف انجام می‌شود اما بخش قابل توجهی توسط وانتی‌ها در کنار جاده به فروش می‌رسد. اکنون میوه نسبت به سال‌های گذشته به کالای ارزشمندی تبدیل شده و این روزها هر قشری نمی‌تواند میوه بخرد، پیش‌تر گزارش‌ها حاکی از این بود که مردم میوه را دانه‌ای می‌خرند و مصرف میوه نسبت به سال‌های اخیر کاهش قابل توجهی پیدا کرده است.»

انتهای پیام

منبع
تجارت نیوز
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=21405

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com