جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

وام بازنشستگان لشگری و کشوری

مابه‌التفاوت حقوق بازنشستگان چهارشنبه واریز می‌شود

02:00۰

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد مابه‌التفاوت افزایش حقوق ماه جاری از روز ۲۵ خرداد واریز می‌شود.

به گزارش اسپات نیوز، چهارشنبه تاریخ واریز باقی حقوق بازنشستگان است. اما باید دید که آیا این وعده عملی می‌شود یا خیر؟

شنبه گذشته، مصوبه هیئت وزیران درخصوص افزایش حداقل مستمری بازنشستگی، ازکارافتادگی و بازماندگان از جانب محمد مخبر، معاون اول رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ شد.

بر این اساس، افزایش حقوق از اول فروردین ماه امسال اعمال می‌شود و کمک‌هزینه عائله‌مندی و حق اولاد تمامی مستمری بگیران دارای شرایط لازم مانند بازنشستگان مدیریت خدمات کشوری، افزایش می‌یابد.

طی روزهای گذشته، افزایش حقوق بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی توسط هیات دولت، باعث ایجاد واکنش‌های متفاوتی شده است و گلایه‌هایی از سوی «بازنشستگان غیرحداقلی بگیر» را همراه داشته است که مصوبه افزایش ۱۰ درصدی حقوق خود را ناسازگار با قوانین می‌دانستند.

در همین جهت، رئیس جمهور روز گذشته به معاون اول خود دستور داد درخواست‌های بازنشستگان را درباره میزان دریافتی‌شان بررسی کند.

بهادری جهرمی، سخنگوی دولت درباره این موضوع در توئیتر خود نوشت: «در پی درخواست‌های گروه‌هایی از بازنشستگان محترم در خصوص وضعیت دریافتی خود در سال جاری، رییس جمهور به معاون اول دستور داد موضوع را با حضور نمایندگان بازنشستگان و سازمان تامین اجتماعی بررسی و پیشنهادات حمایتی خود را ارائه نمایند.»

مابه‌التفاوت افزایش حقوق ماه جاری از ۲۵ خرداد واریز می‌شود

قبل از این، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در خصوص زمان پرداخت معوقات اعلام کرده بود: «پیاده‌سازی نرم‌افزاری احکام جدید، فرایند پیچیده‌ای دارد و پیش‌بینی می‌کنیم چهارتا پنج روز زمان ببرد.»

وی در انتها اضافه کرد: «بنای ما بر این است که چون پرداختی ما از بیستم هر ماه بر اساس حروف الفبا شروع می‌شود. ما به روال عادی قبلی حقوق خرداد را می‌پردازیم و برآورد ما این است که واریز اولین مابه‌التفاوت مربوط به خرداد را از ۲۵ و ۲۶ خرداد شروع کنیم و برای فروردین و اردیبهشت هم طی دو ماه بعدی تسویه خواهد شد.»

انتهای پیام

منبع
تجارت نیوز
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=21400

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com