جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

بیمه صندوق امانات بانکی

حمایت بیمه‌ها از صندوق امانات بانکی

02:00۰

بانک مرکزی و وزارت اقتصاد مکلف شدند پیشنهاد‌های خود برای بیمه تمام صندوق‌های امانات بانک‌ها را طی یک هفته ارائه دهند.

به گزارش اسپات نیوز، در نشستی که دبیر شورای امنیت کشور و مسئولان قضایی و انتظامی داشتند، مقرر شد بانک مرکزی و وزارت اقتصاد پیشنهاد‌های خود را در خصوص بیمه‌ی تمامی صندوق‌های امانات بانک ها،در حدفاصل یک هفته ارائه دهند.

پس از سرقت بخشی از صندوق امانات بانک ملی ایران، به منظور بررسی ابعاد فنی، قضایی، حقوقی، ایمنی و انتظامی حفاظت از صندوق امانات بانک‌های سراسر کشور و نگرانی‌های ایجاد شده، روز دوشنبه با حضور مسئولان دستگاه قضایی، فرماندهی کل انتظامی کشور، بانک مرکزی، مدیر عامل بانک ملی و سایر مسئولان مربوطه، جلسه‌ای به ریاست سید مجید میراحمدی معاون امنیتی ـ انتظامی، وزیر و دبیر شورای امنیت کشور برگزار شد.

طی این جلسه، بررسی وضعیت امنیتی و ایمنی شعبه بانک ملی که مورد سرقت واقع شد و تشریح وقایع مربوطه، دستور العمل‌ها، ضوابط و مقررات موجود، چگونگی نظارت بر اجرا و نحوه برقراری امنیت و ایمنی صندوق‌های امانات بانک‌های سراسر کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

علاوه بر این، مقرر شد کارشناسان، پیشنهاد‌های مطرح شده در جلسه امروز را برای ارتقای سطح ایمنی مورد بررسی دقیق‌تر قرار دهند تا در جلسه هفته آینده تصمیم گیری نهایی به عمل آید.

صندوق امانات بانک‌ها بیمه می‌شوند

همچنین، تصمیم گرفته شد در خصوص بیمه تمام صندوق‌های امانات و اصلاح دستورالعمل‌های موجود در مورد ضوابط بین مشتریان و بانک‌ها، بانک مرکزی و وزارت اقتصاد و دارایی، پیشنهاد‌های اصلاحی خود را طی یک هفته به دبیرخانه شورای امنیت کشور ارائه دهند تا در سیر مراحل تصویب قرار گیرد.

سید مجید میراحمدی معاون امنیتی و انتظامی وزیر و دبیر شورای امنیت کشور در این جلسه ابراز امیدواری کرد: «با تدابیر لازم، شاهد اتفاقات دیگری که باعث آسیب به احساس امنیت عمومی در کشور می‌شود، نباشیم و صندوق امانات بانک‌ها با ضریب ایمنی کاملا اطمینان بخش و اصلاح برخی از دستورالعمل‌های مربوطه، به کار خود مجدانه ادامه دهند.»

به علاوه، در این جلسه از اقدامات برجسته فراجا و همکاری دادستانی تهران تقدیر و تشکر به عمل آمد.

انتهای پیام

منبع
تجارت نیوز
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=21454

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com