جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

بیتکوین

ارزش بیت‌کوین به زیر ۲۰ هزار دلار سقوط کرد

01:35۰

هم‌اکنون ارزش بیت‌کوین به زیر ۲۰ هزار دلار سقوط کرد. کاهش چشم‌گیر این ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته باعث نگرانی سرمایه‌گذاران این بازار شده است.

به گزارش اسپات نیوز، قیمت بیت‌کوین برای اولین بار در دسامبر سال ۲۰۲۰ به زیر ۲۰ هزار دلار رسید. در حال حاضر، قیمت بیت‌کوین حدودا ۱۹،۲۰۰ دلار است، اما به ۱۹،۰۶۶ دلار نیز خواهد رسید.  نقطه مهم برای تحلیلگران، سطح ۱۹،۷۰۰ دلاری بود که سقف تاریخی سال ۲۰۱۷ محسوب می‌شد. ارزش فعلی رمزارزها کمتر از یک تریلیون دلار، معادل ۸۴۲ میلیارد دلار براورد شده است. این در حالی است که ارزش رمزارزها در ماه‌های قبل ۵ تریلیون دلار براورد قیمت شده بود.

سطح روانی ۲۰ هزار دلاری در روزهای اخیر با قدرت توانسته بود از قیمت این رمزارز محافظت کند، اما با شکسته شدن این قیمت، حالا شیب نزولی تندتر به نظر می‌رسد.

علاوه بر بیت‌کوین، تقریبا تمامی ارزهای دیجیتال، روزهای سختی را پشت سر می‌گذارند و با افت قیمت همراه هستند. به عنوان نمونه، اتریوم دومین رمزارز بزرگ بازار در حوالی ۱۰۰۰ دلار معامله می‌شود. سومین ارز مجازی بزرگ بازار یعنی بایننس کوین هم حالا قیمتی در حدود ۲۰۰ دلار دارد.

اگر حمایت ۲۰،۰۰۰ دلار شکسته شود، قیمت بیت‌کوین می‌تواند تا ۱۶ و ۱۸ هزار دلار پایین بیاید. در مراحل بعدی می‌توان پیش‌بینی کرد که ارزش این رمزارز تا قیمت ۱۱،۲۰۰ و بعد ۹،۰۰۰ دلار نیز برسد.

اگر خیلی هم بدبینانه بخواهیم به این بازار نگاه کنیم، عده‌ای از تحلیلگران معتقدند رسیدن بیت‌کوین به صفر نیز دور از ذهن نیست و در سیاه‌ترین سناریو، مثل ارز دیجیتال ترالونا از رده خارج می‌شود.

انتهای پیام

منبع
دیجیاتو
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=21645

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com