جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

کنکور کارشناسی ارشد

نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد اعلام شد

01:53۰

سایت سازمان سنجش، نتایج اولیه و کارنامه آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۱ را منتشر کرد.

به گزارش اسپات نیوز، نتایج اولیه به همراه کارنامه آزمون کارشناسی ارشد، امروز یکشنبه ۲۹ خرداد در سایت سازمان سنجش قرارگرفت. بنابر گزارش سازمان سنجش ۴۵۰ هزار و ۴۲۲ نفر مجاز به انتخاب رشته شدند. داوطلبان می‌توانند با اطلاعات پرونده و کد‌ داوطلبی خود نتایج آزمون را مشاهده کنند.

دفترچه انتخاب رشته از تاریخ ۳۱ خرداد در دسترس داوطلبان قرار خواهد گرفت. افراد مجاز، می‌توانند با امکان انتخاب ۱۰۰ کد‌رشته درنیمه اول تیره ماه نسبت به انتخاب رشته مورد نظر خود اقدام کنند. این در حالی است که آزمون‌های تشریحی و مصاحبه رشته‌های خاص درنیمه دوم تیره ماه صورت خواهد گرفت.

نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۱ در هفته اول شهریور اعلام خواهد شد.

آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۱ در سه روز متوالی ۲۸، ۲۹ و ۳۰ اردیبهشت ماه در ۱۸۶ شهرستان، ۳۸۱ حوزه اصلی و ۱ هزار و ۷۷۰ حوزه فرعی برگزار شد. با احتساب علاقه‌مندی به شرکت در مجموعه امتحانی دوم، ۶۴۷ هزار و ۲۰۹ داوطلب متقاضی شرکت در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته امسال بودند که از این تعداد ۵۳ درصد از داوطلبان زن و ۴۷ درصد مرد بودند.

بنابر درخواست داوطلبان و حضوری شدن کلاس‌های دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی، تسهیلاتی برای داوطلبانی که هنوز دانشجو هستند فراهم شد و ۵ هزار و ۵۴۶ داوطلب حوزه امتحانی خود را از شهرستان محل اقامت به شهرستان محل تحصیل تغییر دادند.

گروه علوم انسانی با بیش از ۴۰۰ هزار نفر بیشترین دواطلب را در میان سایر گروه‌های آموزشی آزمون داشت.

این در حالی است که دکتر عبدالرسول پورعباس درباره میزان ظرفیت پذیرش در آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۱ اظهار کرده بود: «سال گذشته بیش از ۱۳۰ هزار نفر پذیرفته شدند و پیش‌بینی می‌شود ظرفیت پذیرش امسال افزایش پیدا کند و حدود ۳۰ درصد داوطلبان پذیرفته شوند.»

انتهای پیام

منبع
اقتصاد آنلاین
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=21696

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com