جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

ثبت نام سهام عدالت

سهام عدالت جدید به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟

02:00۰

افراد تحت پوشش سازمان‌های حمایتی کمیته امداد و سازمان بهزیستی می‌توانند در عرضه جدید سهام عدالت ثبت‌نام کنند.

به گزارش اسپات نیوز، ثبت‌نام جاماندگان سهام عدالت از تیرماه اغاز می‌شود و این در حالی است که به گفته مسئولان، در این دوره افراد احتیاجی به ثبت‌نام ندارند و تنها افراد واجد شرایطی که توسط دولت مشخص شده‌اند، می‌توانند آن را دریافت کنند.

طبق امار ارائه شده، فقط ۲۰ میلیون از جاماندگان در این حوزه باقی مانده‌اند که تنها به عده‌ای محدود از ان‌ها سهام‌عدالت اختصاص یافته است و باقی افراد جامعه وضعیت مشخصی ندارند.

سهام عدالت جدید شامل چه کسانی می‌شود؟

گروه اول افرادی هستند که سهام عدالت برای آن‌ها صادر شده است اما دستگاه‌های مرتبط دعوت‌نامه را به موقع به دست این افراد نرساندند. نردیک به دو میلیون نفر در این لیست قرار دارند و هنوز مراحل قانونی آن را طی نکرده‌اند.

گروه دوم نیز افرادی هستند که تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی‌اند.  افرادی مانند روستانشینان، کارگران شاغل در کارخانه‌ها، کارگران تحت پوشش تامین اجتماعی، کارگران فصلی و ساختمانی و… که جمعیت تقریبی آن‌ها چیزی حدود ۱۶ میلیون نفر است.

مدارک لازم برای ثبت‌نام سهام عدالت چیست؟

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی کشور در رابطه با ثبت‌نام سهام عدالت گفت: «مشمولان جدید نیازی به ثبت‌نام و ارائه مدارک ندارند. لیست این افراد در سازمان بهزیستی کل کشور وجود دارد. قرار است این سازمان لیست همه افرادی که جزو مشمولان جدید هستند را در اختیار سازمان خصوصی‌سازی قرار دهد. به محض اینکه سازمان خصوصی‌سازی کارهای قانونی و اداری را انجام دهد، مستقیما برای افراد جامانده سهام عدالت برقرار می‌شود.

وی همچنین تاکید کرد: «مشمولان جدید به‌هیچ‌عنوان برای ثبت‌نام به جایی مراجعه نکنند و هیچ مدارک یا هزینه‌ای برای ثبت‌نام جدید نپردازند. کل این روند از طریق ارتباط بهزیستی با سازمان خصوصی‌سازی انجام می‌شود. روند ثبت‌نام افراد تحت پوشش کمیته امداد نیز بر همین اساس بوده و نیازی به ثبت‌نام نیست.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=21772

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com