جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

مخالفان و موافقان افزایش حقوق کارکنان دولتی چه می‌گویند؟

02:46۰

همان‌طور که رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس در خصوص افزایش حقوق کارکنان دولت گفت، قرار است حقوق کارکنان مشمول قانون کار در دستگاه‌های دولتی ۵۷ درصد افزایش یابد و از ماه آینده عملی شود. ولی چه کسانی با این افزایش حقوق مخالف هستند؟

به گزارش اسپات نیوز، در سال جاری، مطابق مصوبه دولت، حقوق کارکنان مشمول قانون کار در دستگاه‌های دولتی مانند حقوق کارمندان تنها ۱۰ درصد افزایش داشت. اما قرار است از ماه آینده افزایش حقوق آن‌ها همانند دستگاه‌های غیردولتی شود.

روز گذشته، رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس از افزایش ۵۷ درصدی حقوق کارکنان دولت خبر داد.

ولی اسماعیلی بیان کرد: «بر اساس مصوبه شورای عالی کار باید حقوق این کارکنان همچون سایر دستگاه‌های غیردولتی ۵۷ درصد افزایش می‌یافت. بنابراین موضوع پس از بررسی کمیسیون اجتماعی مجلس و نیز دولت، مقرر به افزایش ۵۷ درصدی حقوق کارکنان مشمول قانون کار شد که از ماه آینده اجرایی می‌شود.»

سوال مردم: چطور زندگی را اداره کنیم؟

برخی از مخاطبان در واکنش به این تصمیم گلایه‌هایی را مطرح کرده‌اند؛ افرادی که معتقدند درس خوانده‌اند، سابقه کار بیشتری دارند و در ادارات صاحب مسئولیت هستند، اما میزان حقوق آنها با نیروهای خدماتی یکی است.

در ادامه نظر برخی از مخاطبان را می‌خوانید.

«حقوق کارمند ثبت اسناد با مسئولیتی که دارد هشت و نیم میلیون شد. حالا حقوق نیروی قراردادی کارگری شده هشت میلیون. مسئولیت این کجا و آن کجا!»

«با افزایش حقوق ۵۷ درصدی عده‌ای از عزیزان حقوقشان بعد از چند سال از حقوق و مزایای من که بیش از ۳۰ سال خدمت کردم بیشتر است. آیا سنوات موثر نیست؟»

«کارمندان چطور زندگی کنند؟ سال‌ها درس خواندیم حالا درآمدمان با این همه زحمت با کسی که سختی درس خواندن نکشید، یکی است!»

«حقوق یک کارمند تحصیلکرده با بیش از ۱۵ سال سابقه حدود پنج میلیون شد. بازرسانی که هر روز در خیابان‌ها و مغازه‌ها درگیر هستند و توقع ساماندهی بازار را هم داریم.»

«با مدرک دکتری تخصصی ۶ میلیون و ۸۰۰ حقوق می‌گیرم  و کارمند رسمی هستم. خدمتکار اداره با این افزایش حقوق ۱۱ میلیون می‌گیره که البته نوش جانش ولی آخه کسی که این تصمیم رو می‌گیره نمی‌گه چه بر سر سازمان میاد؟»

سختی کار کارگران بیشتر است

برخی  نیز این تصمیم را حق کارگر می‌دانند و می‌گویند سختی کار آن‌ها بیشتر است و این افزایش حقوق حق آن‌هاست.

در ادامه برخی نظرات را می‌خوانید:

«قشر کارگر خیلی بیشتر از کارمند کار می‌کنه، توی این همه سال با سختی و حقوق کم گذروندیم.»

«حسادت نکنیم، درسته که کارگرا سواد کمتری دارن اما کارشون بیشتر و سخته. خیلی‌ها بعد از بازنشستگی هزار جور مریضی دارن.»

«چرا تنگ‌نظریم هنوز اضافه نشده این همه هیاهو برای چیه؟ مگه کارمند پشت میز چه‌کار می‌کنه در صورتی که همه کارگرهای دولت بیشترین زحمت را می‌کشن.»

«حقوق کارگر همیشه از کارمند باید بیشتر باشه چون سنگین‌ترین وزنی که کارمند بلند می‌کنه همون خودکاریه که دستش می‌گیره. ضمنا کارمند توی سرما پای بخاری نشسته و توی گرما پای کولر.»

انتهای پیام

منبع
تجارت نیوز
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=21788

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com