جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

ایلان ماسک

«ایلان ماسک» سکان توئیتر را در دست گرفت

02:12۰

هیات‌مدیره توئیتر به اتفاق آرا قرارداد تصاحب این شرکت به وسیله ایلان ماسک، میلیاردر آمریکایی و مدیرعامل شرکت خودروسازی تسلا و شرکت فضایی اسپیس ایکس، را تصویب کرد.

به گزارش اسپات نیوز، پس از کش‌وقوس‌های بسیار، هیات‌مدیره توئیتر به اتفاق آرا، قرارداد تصاحب این شرکت توسط ایلان ماسک، میلیارد آمریکایی و مدیرعامل شرکت خودروسازی تسلا و شرکت فضایی اسپیس ایکس را تصویب کرد.

بنابر پرونده جدید کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا که توسط سایت تک کرانچ TechCrunch فاش شد، این پیشنهاد به سهامداران توییتر ارسال می‌شود، آن‌ها در جلسه ویژه سهامداران در مورد تایید این معامله رای خواهند داد.

این جلسه که قبل از پایان سال جاری میلادی برگزار می‌شود، به سهامداران این اجازه را می‌دهد تا تعیین کنند که آیا پیشنهاد ۴۴ میلیارد دلاری ماسک را قبول می‌کنند یا خیر.

اگر سهامداران توئیتر این کار را انجام دهند، حق دریافت ۵۴٫۲۰ دلار نقدی برای هر سهم از سهام خود را خواهند داشت. این مبلغی است که در آخرین روز معاملاتی قبل از افشای تصاحب ۹ درصد از سهام توییتر توسط ماسک، ارزش‌گذاری شده است.

در این پرونده، هیات‌مدیره توئیتر به سهامداران توصیه کرد که به توافقنامه ادغام رأی دهند و در عین حال با مبلغ پیشنهادی موافقت کنند.

به علاوه، ماسک نیز به افزودن توئیتر به دارایی‌های خود، که تسلا و اسپیس ایکس  را شامل می‌شود، بسیار نزدیک‌تر خواهد شد.

ماسک گفته هدفش خصوصی‌سازی توییتر، کنار گذاشتن تلاش‌ها برای تعدیل کارکنان و سودآورتر کردن این پلتفرم است. او به علاوه تایید کرد که صفحه توئیتر دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا را به وی باز خواهد گرداند.

از زمانی که این پیشنهاد ارائه شده، ماسک بارها مدعی شده است، توئیتر برای فاش کردن تعداد واقعی ربات‌های هرزنامه و حساب‌های جعلی در این پلتفرم، که به گفته این شرکت حدود ۵ درصد است، اقدام کافی انجام نمی‌دهد.

ایلان ماسک

در اوایل ماه جاری میلادی، ماسک تهدید کرد که از قرارداد عقب‌نشینی خواهد کرد و مدعی شد که توئیتر قرارداد را نقض می‌کند و باعث شد این کمپانی به او اجازه دسترسی به اطلاعات بدهد.

با وجود اینکه ماسک نشانه‌هایی از دلسردی از خود نشان داده، توئیتر به‌طور پیوسته برای بستن این قرارداد تلاش کرده است.

اکنون این شرکت بیش از هر زمان دیگری به تکمیل این قرارداد نزدیک شده است؛ اگرچه موانع نظارتی فراوانی به ویژه در مناطقی مانند اروپا باقی مانده است.

انتهای پیام

منبع
تجارت نیوز
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=21908

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com