جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

افزایش تعرفه‌های پستی

دفاع تمام‌قد وزیر ارتباطات از افزایش تعرفه‌های پستی

03:16۰

وزیر ارتباطات در حالی بابت افزایش ۴۰ درصدی تعرفه‌های پستی بر سر مردم منت می‌گذارد که به اعتقاد او، با توجه به تورم موجود، این افزایش قیمت باید تا ۱۲۰ درصد رقم می‌خورد!

به گزارش اسپات نیوز، عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در واکنش به اعتراض‌ها به افزایش ۴۰ درصدی تعرفه‌های پستی، می‌گوید: «تعرفه‌های پست از سال ۱۳۹۸ تا امسال افزایش پیدا نکرده بود. شما به من بگویید در کشور ما چه چیزی از سال ۹۸ افزایش پیدا نکرده و چند درصد افزایش داشتند؟»

وی با استناد به آمار بانک مرکزی مبنی بر افزایش ۱۲۰ درصدی تورم در سه سال گذشته، افزود: «پست هم یک شرکت درآمد – هزینه‌ای است و تمام هزینه‌های آن اعم از حقوق پرسنل، زیرساخت‌ها و کامیون‌هایش از محل درآمدی است که از مردم دریافت می‌کند و دولت هیچ کمکی نمی‌کند.»

زارع‌پور با اشاره به زیان‌دهی ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیاردی شرکت پست در ماه، تصریح کرد: «این شرکت اگر با این روند جلو برود و تعرفه‌ها افزایش نیابد ورشکسته می‌شود و پستی باقی نخواهد ماند که بخواهد خدمت‌رسانی کند.»

وزیر ارتباطات در پاسخ به این پرسش که افزایش قیمت تعرفه پست موجب اخلال جدی در برخی مشاغل خرد که در بستر فضای مجازی فعالند شده است، بیان کرد: «اگر بخواهیم طبق تورم افزایش بدهیم باید ۱۲۰ درصد افزایش پیدا می کرد اما الان حداکثر افزایش ۴۰ درصدی اتفاق افتاده و به نظرم اتفاق ویژه‌ای برای کسب‌و‌کارها نیفتاده است. پیش از این اعلام کردم که هر کس حاضر است که جنس‌هایش را به قیمت سال ۱۳۹۸ بفروشد ما هم با تعرفه سال ۹۸ حساب می کنیم.»

بیشتر بخوانید:

وی در پاسخ به پرسشی در مورد عدم پذیرش پست سفارشی توسط برخی دفاتر پستی و همچنین افزایش بیش از ۴۰ درصدی تعرفه‌های پستی در برخی مراکز تاکید کرد: «اگر رشد تعرفه بیشتر از ۴۰ درصد بوده، مردم با ۱۹۳ تماس بگیرند. سازوکار ویژه‌ای دیده شده تا به این تخلف رسیدگی شود و اگر مبلغ اضافه دریافت شده باشد، عودت داده خواهد شد.»

نکته قابل تامل اما اینجاست که زارع‌پور در حالی از عدم کمک‌های دولتی به پست سخن می‌گوید که طبق صورت مالی شرکت ملی پست در کدال، این شرکت در سال ۱۳۹۹ نزدیک به ۹۰ میلیارد تومان جهت جبران قیمت تمام‌شده خدمات، از دولت دریافتی داشته است.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=21918

493 نوشته
از همان اوایل نوجوانی، علاقه موازی به فضای رسانه و فناوری اطلاعات باعث شد تا در حوزه‌های مختلف از جمله چندرسانه‌ای، تکنولوژی، اقتصاد و حتی سیاست، قدم بردارم. سلیقه متفاوت در نوع بازتاب اخبار هم موجب شد تا از گرافیک به عنوان یکی از بازوهای کمکی بهره ببرم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com