جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

تلویزیون سامسونگ

کاهش تولید تلویزیون‌ها و لوازم خانگی سامسونگ

01:51۰

با ادامه شیوع ویروس کرونا و نیز جنگ روسیه و اوکراین، اقتصاد دنیا وضعیت خوبی را سپری نمی‌کند و به دنبال آن، قدرت خرید مردم هم کاهش یافته است. به همین جهت، کمپانی‌ها‌ی بزرگ باید خودشان را با وضعیت بازار وفق دهند و اینک سامسونگ پس از گوشی‌های هوشمند، ظاهرا تولید تلویزیون‌ها و لوازم خانگی خود را هم کاهش می‌دهد.

به گزارش اسپات نیوز، بر اساس گزارش‌های رسیده از منابع صنعتی کره جنوبی، سامسونگ تولید تلویزیون‌ها و سایر لوازم خانگی خود را کاهش می‌دهد تا عملکردش را با کم شدن تقاضا در بازار، تنظیم نماید. بنابر گفته‌ها، پس از کرونا، جنگ در اوکراین هم اقتصاد دنیا را در وضعیت بحرانی قرار داده است.

بنا‌بر اعلام منابع خبری، متوسط گردش موجودی سامسونگ در فصل دوم ۲۰۲۲ به ۹۴ روز رسیده که در قیاس با مدت مشابه سال گذشته میلادی، افزایش ۲ هفته‌ای را نشان می‌دهد. زمان گردش موجودی به تعداد روزهایی گفته می‌شود که موجودی یک انبار به مشتریان فروخته می‌شود. هرچه این مدت زمان کمتر باشد، بار هزینه‌های تولیدکننده کمتر می‌شود. اکنون سامسونگ متوجه فروش کندتر این محصولات نسبت به گذشته شده است.

البته تنها بخش لوازم خانگی سامسونگ با چنین مشکلی مواجه نشده و ظاهرا بخش گوشی‌های هوشمند این کمپانی کره‌ای هم وضعیت چندان مطلوبی ندارد.

۵۰ میلیون گوشی، روی دست سامسونگ!

گزارش‌های اخیر حاکی از آن است که ۵۰ میلیون گوشی روی دست سامسونگ و میان توزیع‌کنندگان باقی مانده است. ۵۰ میلیون گوشی تقریبا برابر ۱۸ درصد میزان مورد نظر سامسونگ برای فروش موبایل‌هایش در سال ۲۰۲۲ است. علاوه‌براین گفته می‌شود سامسونگ میزان تولید گوشی‌هایش برای سال ۲۰۲۲ را تا ۳۰ میلیون دستگاه کم کرده است.

بنابر گفته کارشناسان، وضعیت اقتصاد جهان روزبه‌روز بدتر می‌شود و هنوز چشم‌اندازی برای اقتصاد دنیا وجود ندارد. بنابراین، ظاهرا شرکت‌ها باید خودشان را برای یک آینده دشوار آماده نمایند.

انتهای پیام

منبع
دیجیاتو
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=21935

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com