جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

بلیت هواپیما علی بابا

گزارش عملکرد «علی‌بابا» منتشر شد؛ پررفت‌وآمدترین استان کشور کدام است؟

01:44۰

باتوجه به امار اعلام شده در گزارش عملکرد استارتاپ گردشگری علی‌بابا، تهران بالاترین میزان رفت‌وآمد در میان تمامی استان‌های ایران را به خود اختصاص داده است.

به گزارش اسپات نیوز، با انتشار گزارش عملکرد استارتاپ گردشگری علی‌بابا در سال ۱۴۰۰، میتوان پی برد که میزان استقبال مردم از خدمات آنلاین مانند خرید بلیط انلاین، رزرو هتل و … نسبت به قبل افزایش یافته است.

با توجه به گزارشی که مجموعه علی بابا از عمکرد سال ۱۴۰۰ خود ارائه داده، تمایل افراد نسبت به سفر و خرید انلاین بلیط پس از پشت سر گذاشتن پاندمی کرونا، افزایش یافته است. علت این افزایش را می‌توان خانه‌نشینی طولانی‌مدت مردم در دوران قرنطینه و استفاده اکثریت مردم از اینترنت برای انحام فعالیت‌های ارتباطی خود نام برد.

مردان بیشتر از زنان به مسافرت می‌روند!

گزارش علی‌بابا خاکی از آن است که ۶۸ درصد خریدبلیط انلاین توسط کاربران مرد انجام می‌شود. این در حالی است که تنها ۳۸ درصد از کاربرانی که بلیط خریداری می‌کنند، خانم هستند.

یکی از دلایل بیشتر بودن سفرهای اقایان به تهران نسبت به خانم‌ها، کسب‌ درآمد بیشتر و یافتن شغل مناسب است؛ البته عوامل دیگری نیز وجود دارند.

تهران، اولین مقصد مسافران

بر اساس آخرین اطلاعات منتشر شده مرکز آمار ایران، در سال ۱۴۰۰، شش میلیون نفر از مردم سراسر ایران سفر به تهران را تجربه کردند. این سیل مسافران، تهران را به مقصد اول گردشگری ایران تبدیل کرده‌ است.

پس از استان تهران، به نرتیب مشهد و شیراز رتبه‌های دوم و سوم در بالاترین جذب میزان مسافر را به خود اختصاص داده‌اند.

به طور کلی، سفر به نهران جنبه کاری، سلامتی، آموزشی، اداری و غیره دارد؛ چراکه از لحاظ جاذبه‌های گردشگری و جذب توریست، ایران شهرهای زیباتری را در خود جای داده است.

انتهای پیام

منبع
تجارت نیوز
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=21970

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com