جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

گوگل

تعدیل نیروی گسترده گوگل و مایکروسافت تحت‌تاثیر بحران اقتصادی

02:00۰

تورم و رکود اقتصادی غرب گریبان‌گیر شرکت‌های فناوری شده است؛ به‌طوری که گوگل و مایکروسافت برای جلوگیری از بحران اقتصادی احتمالی، برخی از کارمندان خود را اخراج کرده و استخدام نیرو‌های جدید را به حداقل رساندند.

به گزارش اسپات نیوز، شرکت‌های فعال در حوزه فناوری از آغاز سال مالی جدید برای مقاومت در برابر تورم و رکود اقتصادی، سازوکارهای مختلفی نظیر تعدیل کارمندان، کاهش استخدام نیروها و کاهش سرمایه‌گذاری را در پیش گرفتند. از جمله این شرکت‌ها می‌توان به متا، کوین‌بیس، توئیتر، گوگل و مایکروسافت اشاره کرد.

گوگل که در حوزه فناوری اطلاعات شامل جستجوی اینترنتی، رایانش ابری و تبلیغات، نرم‌افزار و سخت‌افزار فعالیت می‌کند، یکی از زیر مجموعه‌‌های شرکت فناوری هلدینگ آمریکایی آلفابت است. این غول فناوری پس از بحران مالی بیش از یک دهه پیش، استخدام را متوقف کرد، اما از آن زمان به طور مرتب موجی از کارمندان جدید را برای تبلیغات خود و همچنین حوزه‌هایی مانند گوشی‌های هوشمند، خودروهای خودران و دستگاه‌های پوشیدنی که هنوز سودآور نیستند، اضافه کرده است.

سوندار پیچای، مدیرعامل گوگل و آلفابت اعلام کرد که تا سال ۲۰۲۳ سرعت استخدام نیرو‌های جدید و سرمایه‌گذاری‌های خود را کاهش خواهد داد. وی در یادداشتی به کارمندان خود گفت: «مانند تمام شرکت‌ها، ما نیز تحت‌تاثیر جریان‌های اقتصادی قرار گرفته‌ایم. باید کارآفرینانه‌تر باشیم و با اهمیت بیشتر، تمرکز دقیق‌تر و اشتیاق بیشتر نسبت به روزهای آرام، کار کنیم.»

در چنین شرایطی، مدیر مالی این شرکت از دوره سخت مالی دیگری خبر می‌دهد. این در حالی است که ارزش سهام آلفابت برخلاف پیش‌بینی تحلیلگران، تاکنون با ۲۱ درصد کاهش روبه‌رو شده و به دنبال آن سایر بخش‌های صنعت فناوری به میزان چشمگیری سقوط کرده است.

علاوه بر گوگل، مایکروسافت که یکی از ابر شرکت‌های فناوری به‌شمار می‌رود و در سال ۲۰۱۶، رتبه نخست در فهرست بزرگ‌ترین شرکت‌های نرم‌افزاری را از آن خود کرده بود؛ در سال مالی جدید برخی از کارمندان خود را اخراج کرد و سخنگوی آن در ایمیلی اظهار کرد: «به تعداد کمی از کارمندان اطلاع داده‌ایم که نقش آن‌ها حذف شده است. این تصمیم به عنوان نوعی تجدیدنظر استراتژیک گرفته شده و مانند تمام شرکت‌ها، کسب‌و‌کار خود را به طور منظم ارزیابی می‌کنیم. ما به سرمایه‌گذاری در زمینه‌های خاص ادامه می‌دهیم و سال آینده تعداد کارمندان خود را افزایش می‌دهیم.»

گفتنی‌است، شرکت متا نیز برنامه‌های استخدام خود را به دلیل نگرانی در مورد شرایط اقتصادی کاهش داد.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=22337

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com