جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

کرونا

استفاده از ماسک در اماکن عمومی اجباری شد

02:00۰

افزایش امار مبتلایان بیماران کرونایی منجر به اجباری شدن دوباره استفاده از ماسک شد. با بالا رفتن میزان موارد ابتلا و افزایش مرگ‌ومیر، استفاده از ماسک در اماکن عمومی و پرجمعیت مانند هواپیماها، قطار و مترو، اتوبوس‌ها و همچنین در اماکن زیارتی و هیئت‌های مذهبی الزامی شد.

به گزارش اسپات نیوز، از بهمن‌ماه سال ۱۳۹۸ اولین سویه‌های ویروس کرونا در ایران شناسایی شد و تا به حال به شکل‌های گوناگون با عوارض شدید و ضعیف جهش یافته و منجر به مرگ‌ومیر زیادی شده است.

طبق آمار اعلام شده توسط وزارت بهداشت، کرونا تا به امروز یکشنبه ۲ مرداد ۱۴۰۱، هفت میلیون و ۳۲۸ هزار و ۱۵۳ نفر را در ایران به طور قطعی مبتلا کرده و در مجموع تا این روز منجر به مرگ ۱۴۱ هزار و ۶۸۴ نفر شده است.

با شناسایی زیر سویه‌های جدید آمیکرون یا همان زیرسویه BA۵ طی ۲۴ ساعت گذشته، چیزی حدود ۸ هزار و ۸۳۱ بیمار کووید ۱۹ در کشور شناسایی شدند و متاسفانه ۳۴ بیمار نیز جان باختند. در مجموع کل بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۷ میلیون و ۳۲۸ هزار و ۱۵۳ نفر رسیده و از این تعداد  ۷ میلیون و ۷۳ هزار و ۱۴۲ نفر از بیماران، بهبود یافته‌اند. این در حالی است که احتمال ابتلای کودکان در این موج جدید افزایش یافته است.

به همین منظور، ستاد ملی مقابله با کرونا برای کنترل وضعیت موجود طی جلسه‌ای اعلام کرد که با افزایش موارد ابتلا، بستری‌ها، سرپایی‌ها و شهرهای قرمز و نارنجی استفاده از ماسک در هواپیماها، قطار و مترو، اتوبوس‌ها و همچنین در اماکن زیارتی و هیئت‌های مذهبی الزامی است.

ستاد ملی مبارزه با کرونا همچنین از پایگاه‌های واکسیناسیون درخواست کرد تا در زمینه تزریق دز یادآور فعالانه‌تر عمل کنند. مراقبت‌های بهداشتی مرزی هم باید با جدیت بیشتر دنبال شود.

با زدن ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی باید از عادی‌انگاری این بیماری در سطح جامعه جلوگیری کرد؛ همچنین راجع‌به محدودیت‌های ترد هنوز تصمیمی اتخاذ نشده است. مردم عزیز نسبت به تزریق نوبت یادآور واکسن پس از ۶ ماه از نوبت‌های قبلی اقدام نمایند.

انتهای پیام

 

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=22531

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com