جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

اعلام نتایج نهایی آزمون استخدامی آموزش و پرورش از اوایل هفته آینده

02:0۰

نتایج پذیرفته‌شدگان نهایی آزمون استخدامی آموزش و پرورش از اوایل هفته آینده از طریق سایت سازمان سنجش اعلام می‌شود.

به گزارش اسپات نیوز، پس از گمانه‌زنی‌های بسیار، سازمان سنجش از اعلام نتایج نهایی پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی آموزش و پرورش از اوایل هفته آینده از طریق سایت این سازمان خبر داد.

بر این اساس، به نظر می‌رسد پس از کش‌وقوس‌های بسیار، بررسی‌های آموزش و پرورش به اتمام رسیده و نتایج نهایی پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی، هفته آینده از طریق سایت سنجش قابل مشاهده باشد.

طرح توزیع بسته امنیت غذایی دانش‌آموزان چیست؟

از آنجا که سلامت دانش‌آموزان مسئله‌ای بسیار جدی به حساب می‌آید، از انتهای سال گذشته در دو استان کشور، طرحی به صورت پایلوت کلید خورد، این طرح، بسته امنیت غذایی دانش‌آموزان، تحت عنوان «باغ» است که بر اساس آن، ۷۵ هزار دانش‌آموز تحت پوشش قرار می‌گیرند.

همچنین، قرار است این طرح برای سه تا پنج میلیون دانش‌آموز مناطق محروم، روستایی، عشایری و مرزی از مهر ماه اجرا شود.

لازم به ذکر است، از آنجایی که تغذیه دانش‌آموزان از سال ۹۸ به تدریج در نظام تعلیم و تربیت کم‌رنگ شده بود، اما با همراهی دولت و مجلس اعتباری برای این امر پیش‌بینی شده است و نیاز است نهادهای حمایتی و انقلابی نیز وارد طرح شوند و کمک‌های لازم را انجام دهند. ۱،۱۵۰ میلیارد تومان از یک محل و قریب به ۸۰۰ میلیارد تومان از محل دیگری در بودجه دیده شده تا دانش‌آموزان نیازمند تمام استان‌ها تحت پوشش این طرح قرار گیرند.

حداقل بودجه مورد نیاز برای این طرح چقدر است؟

حداقل مبلغ برای ارائه بسته کامل به دانش‌آموزان، سه تا چهار هزار میلیار تومان است.

امید است که در سال آینده این برنامه ذیل قانون برنامه هفتم توسعه پیش‌بینی و منابع پایداری برای آن تصویب شود.

از آنجایی که تغذیه دانش‌آموزی نقش مستقیمی در ایجاد موقعیت مناسب و یادگیری دانش‌آموزان دارد، به رشد تحصیلی و جسمی دانش‌آموزان کمک می‌کند و می‌تواند بستر مناسبی برای برقراری عدالت تربیتی باشد. امید است این حمایت در تخصیص بودجه نیز استمرار داشته باشد.

این بسته شامل شیر غنی‌شده با ویتامین دی و نان غنی‌شده با روی است.

همچنین در کنار این اقلام، تلاش می‌شود از ریزمغذی‌ها استفاده شود، به خصوص برای دانش‌آموزان دختر و در دوره ابتدایی و متوسطه اول. در سال‌های گذشته عمدتا روی چاقی تمرکز شده بود، در حالی که سوء تغذیه، تغذیه ناسالم و تغذیه ناکافی نیز باید به صورت جدی مورد توجه قرار بگیرد.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=22586

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com