جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

قیمت داروهای بدون نسخه

استعلام آنلاین قیمت جدید دارو امکان‌پذیر شد

02:00۰

سازمان غذا و دارو قیمت تمامی داروها را به صورت شفاف روی سایت خود منتشر کرد.

به گزارش اسپات نیوز، سازمان غذا و دارو قیمت تمامی داروها را به صورت شفاف روی سایت خود منتشر کرده و افراد با مراجعه به سایت این سازمان و یا برنامه سامانه تی‌تک و اسکن QR کد روی بسته محصولات خریداری‌شده، در لحظه می‌توانند قیمت دارو را مشاهده کنند.

همچنین اگر قیمت داروها نسبت به قیمت‌های درج شده در سایت یا آزاد فروشی داروها در داروخانه‌ها به رغم طرف قرارداد بودن با بیمه‌ها مغایرت داشت، می‌توانند در تماس با شماره ۱۹۰ و یا دانشگاه‌های علوم پزشکی، تخلفات را گزارش دهند.

در حال حاضر، در راستای اجرای اصلاح یارانه‌های دارو، طرح «دارویار» در کشور به اجرا گذاشته شده است تا قیمت داروها برای مردم به عنوان مصرف‌کننده شفاف باشد و هیچ تغییری نداشته و بیمه‌ها هزینه اضافه آن را پرداخت کند.

در طرح «دارویار»، یارانه داروها به انتهای زنجیره منتقل و از طریق بیمه‌ها به مصرف‌کننده نهایی تخصیص خواهد یافت، این اقدام در راستای سیاست‌های کلی نظام سلامت مبنی بر مدیریت منابع از طریق نظام بیمه‌ای است.

مزایای اجرای طرح «دارویار»

یارانه دارو متناسب با نیاز بیماران، بهره‌مندی همه دهک‌ها از یارانه، عدم تغییر پرداخت از جیب بیماران، اجرای بیمه همگانی برای آحاد مردم، برقراری پوشش بیمه‌ای برای داروهایی که پیش از این تحت شمول حمایت‌های بیمه‌ای نبوده‌اند، اصلاح الگوی مصرف دارو و کاهش تقاضای القایی، کنترل قاچاق معکوس و رشد صادرات رسمی دارو، حمایت ویژه از داروهای مصرفی بیماران خاص و صعب العلاج از مزایای اجرای طرح دارویار است.

در حال حاضر، در راستای اجرای طرح دارویار، مبلغ ۶ هزار میلیارد تومان برای تحت پوشش قرار دادن افراد فاقد بیمه در قانون بودجه ۱۴۰۱ تصویب شده و سه دهک اول جامعه «حدود ۶ میلیون نفر» بدون مراجعه حضوری و به صورت رایگان توسط سازمان بیمه سلامت تحت پوشش قرار گرفتند.

همچنین، افراد سایر دهک‌ها می‌توانند برای برقراری پوشش بیمه به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنند، اتباع خارجی که مجوز اقامت دارند نیز می‌توانند برای برقراری پوشش بیمه به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنند و اتباع غیرمجاز نیز با ثبت مشخصات خود و با تایید وزارت کشور می‌توانند از بیمه برخوردار شوند، بیمه روی تخت و بیمه در مواقع اورژانسی برای افراد فاقد بیمه و مجهول‌الهویه برقرار است.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=22731

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com