جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

اینترنت

اینترنت استارلینک در دسترس کاربران موبایل قرار می‌گیرد؟

02:00۰

با توجه به روی کار آمدن طرح «صیانت از حقوق کاربران» و نگرانی مردم بابت محدودشدن دسترسی به اینترنت آزاد و سرویس‌های جهانی، خرید اینترنت ماهواره‌ای استارلینک در ایران، تبدیل به دغدغه بسیاری از کاربران شده است.

به گزارش اسپات نیوز، اینترنت ماهواره‌ای استارلینک پروژه‌ای از شرکت اسپیس‌ایکس است و هدف آن فراهم آوردن اینترنت برای همه مناطق جهان از طریق ماهواره است.

بر اساس اسنادی که در FCC به ثبت رسیده، اسپیس‌ایکس قصد این را دارد که اینترنت ماهواره‌ای استارلینک را در گوشی‌های موبایل اندرویدی و iOS در دسترس قرار داده و فرکانس ۲ گیگاهرتزی را به مجوز استارلینک خود نیز اضافه کند.

همچنین، اضافه کردن فرکانس ۲ گیگاهرتزی به سرویس استارلینک در دستور کار است. به این معنی که سیگنال‌های آن کمتر تحت تاثیر موانع فیزیکی قرار می‌گیرند تا برای دستگاه‌های کوچک‌تر مانند گوشی‌های هوشمند مناسب باشند.

در حال حاضر، در این پرونده FCC جزئیات زیادی درباره طراحی و نحوه عملکرد این دستگاه ارائه نشده و انتظار این است که در آینده، جزئیات بیشتری در این خصوص انتشار یابد.

استارلینک چیست؟

سرویس اینترنت ماهواره‌ای اسپیس‌ایکس «استارلینک» نامیده می‌شود. این روش دسترسی به اینترنت به طور قابل توجهی در چند سال گذشته گسترش پیدا کرده و تعداد ماهواره‌های این سرویس امسال به‌شدت افزایش یافته است.

در حال حاضر، اسپیس‌ایکس برای نزدیک به نیم میلیون مشترک خود، بیش از ۲۵۰۰ ماهواره را در مدار به کار گرفته است.

در قسمتی از این پرونده آمده است: «آمریکایی‌ها به‌طور فزاینده‌ای خواستار اتصال به اینترنت در هر مکان و زمانی هستند. به ‌ویژه آن‌ها عادت کرده‌اند که بتوانند با استفاده از دستگاه‌های کوچک و دستی که می‌توانند با خود حمل کنند، به اینترنت متصل شوند.»

اسپیس‌ایکس سال گذشته شرکت فناوری نانو ماهواره‌ای Swarm را خریداری کرده و داده‌هایی را برای دستگاه‌های اینترنت اشیا ارائه می‌کند.

این شرکت خدمات فضایی معقتد است که با کمک این شرکت می‌تواند به هدف خود دست پیدا کند.

در حال حاضر جزئیات و اطلاعات زیادی درباره آن موجود نیست، اما می‌توان به این اشاره کرد که شرکت متعلق به ایلان ماسک، احتمالا قصد این را دارد که سرویس اینترنت استارلینک خود را در دسترس موبایل‌ها قرار بدهد.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=22728

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com