جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

قرعه کشی برای پژو ۲۰۶ یا برای ۱۵۰ میلیون پول بدون مالیات!

02:00۰

قرعه کشی پژو ۲۰۶ تیپ ۲ در سامانه یکپارچه آنقدر جذاب است که یک و نیم میلیون نفر برای خرید ۵۰۰ دستگاه از این خودرو ثبت نام می کنند. راز این جذابیت سود ۱۵۰ میلیونی بدون مالیات برای فرد برنده است.

به گزارش اسپات نیوز، در قرعه کشی هایی که وزارت صمت دولت سیزدهم بعد از آن همه انتقاد از روش دولت قبل در توزیع خودرو انجام می دهد چیزی تغییر نکرده و در بر همان پاشنه سابق می چرخد. تنها فرق ماجرا در این قرعه کشی ها این است که بعضی خودروها به دلیل اصلاح قیمت سود کمتری دارند و بعضی سود بیشتری دارند.

فرارو در گزارش خود این موضوع را زیر ذره بین نقد برده و نوشته است؛ شانس بردن پژو ۲۰۶ تیپ ۲ در قرعه کشی وزارت صمت از طریق سامانه یکپارچه یک به سه هزار و ۱۳۲ است. ایرانخودرو در این مرحله فقط ۵۰۰ دستگاه پژو ۲۰۶ تیپ ۲ عرضه کرد اما دقیقا یک میلیون و ۵۶۶ هزار و ۲۴۶ ایرانی برای دریافت این محصول مرحله ثبت‌نام را پشت سر گذاشتند. راز پرطرفدار بودن مدل‌هایی مثل پژو ۲۰۶ تیپ ۲ را می‌توانیم به اختلاف قیمت بین کارخانه و بازار ارتباط بدهیم. قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ در کارخانه ۱۵۰ میلیون است، همین خودرو در بازار تقریبا ۳۰۰ میلیون ارزش دارد و با حاشیه سود ۱۰۰ درصدی خرید و فروش می‌شود.

این گزارش می افزاید: خودرو نسبتا جدید تولیدی سایپا یعنی ساینا S هم در سومین مرحله فروش خودرو از طریق سامانه یکپارچه با قیمت ۱۶۹ میلیون و ۸۳۱ هزار تومان عرضه شد؛ تقریبا ۴۰ میلیون تومان زیر قیمت بازار آزاد. با این حال آمار‌های وزارت صمت نشان می‌دهد ساینا S بین تمام محصولاتی که در سومین مرحله فروش عرضه شدند، کمترین متقاضی را داشته است. ۷۱ هزار و ۵۷۵ نفر برای دریافت ساینا S ثبت‌نام کردند که باتوجه به عرضه ۹ هزار و ۱۰۸ دستگاه ساینا S، از کل تعداد ثبت‌نام‌کننده‌ها حدود ۱۲.۷ درصد در مرحله قرعه‌کشی برنده شدند.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=23353

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com