جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

قیمت سمند

خداحافظی همیشگی با خودروی ملی پرحاشیه!

02:00۰

مدیرعامل ایران خودرو اعلام کرد تا چند روز دیگر سمند  خودروی ملی که جندان ملی هم نبود! و پژو ۴۰۵ برای همیشه از خط تولید این شرکت خارج خواهند شد.

به گزارش اسپات نیوز، سمند که به عنوان خودروی ملی به ایرانیان معرفی شد و بعدتر مشخص شد که این خودرو چندان هم ملی نبوده و از طراحی بدنه تا قطعات اصلی موتور و اجزای آن طراحی یا تولید کشور دیگری بوده است، تا چند روز دیگر برای همیشه از خط تولید خارج می شود.

سمند را طی سال هایی که در ایران تولید شد بیشتر به عنوان یک خودروی مناسب برای جاده می‌شناسیم و این خودرو برای شهر، سنگین و پراستهلاک است با این حال در ناوگان تاکسیرانی هم از سمند به فراوانی استفاده شد.

این خودرو تا قبل از خروج آمریکا از برجام در رده خودروهای خانوادگی و اقتصادی – در مقایسه با قیمت خودروهای دیگر – شناخته می شد اما اکنون یک خودروی گران قیمت است که طبقات کم درآمد توان خرید آن را ندارند. با از رده خارج شدن سمند سبد محصولات ایران خودرو باز هم کوچک تر خواهد شد با این حال مدیرعامل ایران خودرو از رده خارج کردن سمند را دستاورد بزرگ این شرکت می داند و تصرح کرده است که  طی چند روز آینده، برای همیشه با این دو خودرو خاطره‌ساز خداحافظی خواهیم کرد.

شایان ذکر است خطیبی مدیرعامل این شرکت بزرگ خودروسازی کشور از افزایش روزانه تولید از ابتدای مهرماه به بیش از ۲۸۰۰ دستگاه خبر داده و گفته است: با حذف خودروهای ناقص و عبور از شرایط سختی که تبدیل به معضلی ملی شده بود، فرآیند تولید شتاب گرفته و در نیمه دوم سال هدف تولید روزانه ۲۸۰۰ دستگاه خودرو را دنبال می‌کنیم. عرضه و تحویل خودرو به مشتریان از ابتدای سال تا ۲۷ شهریورماه، نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ۳۳ درصدی را تجربه کرده است؛ افزایش عرضه و تامین نیاز مشتریان سبب ایجاد تعادل در بازار خودرو خواهد شد.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=23411

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com