جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

قیمت دلار در تکاپوی عبور از مرز ۳۲ هزار تومان

02:18۰

قیمت دلار دیروز یکشنبه تا نزدیک ۳۲ هزار تومان رفت اما با تلاش های بازارساز به نیمه اول کانال ۳۱ هزار تومان بازگشت.

به گزارش اسپات نیوز، اخبار مایوس کننده برجام و تنش به وجود آمده در افکار عمومی از مرگ تلخ و دردناک مهسا امینی دست به دست هم داده اند تا فضای بازار ارز را برای دور تازه ای از نوسان آماده کنند. این نوسان که در آن عنصر نااطمینانی و بی ثباتی حرف اول و آخر را می زند قیمت دلار را مستعد صعود می کند و اگر بازارساز با تزریق منابع به بازار وارد عمل نشود، فضای بازار به خوبی پتانسیل گرانی ارز را دارد.

اخبار مرتبط را بخوانید:

روز گذشته بازارساز به موقع وارد عمل شد و اجازه نداد دلار کانال ۳۲ هزار تومان را فتح کند اما این که امروز هم بانک مرکزی بتواند جلوی صعود اسکناس آمریکایی را سد کند، تا حد زیادی به آرامش فضای سیاسی داخلی و خارجی بستگی دارد.

تحلیل گران بازار ارز در سایت اقتصاد نیوز نوسان دلار در روز گذشته را به نرخ این ارز در افغانستان ربط دادند. این سایت نوشت؛ صبح روز یکشنبه صرافی های هرات نرخ اسکناس آمریکایی را با ۳۱ هزار و ۵۰۰  استارت زدند و تا ۳۱ هزار و ۶۵۰ تومان هم جلو رفتند. این وضعیت اما پایدار نبود و در معاملات عصر بازار ارز هرات، روند برگشت و  نرخ هرات وقت بسته شدن بازار تا ۳۱ هزار و ۳۰۰ هم پایین آمده بود که بعد آن این حمایت نیز از دست رفت و به ۳۱ هزار و ۱۰۰  تومان رسید.

به نوشته اقتصاد نیوز، در معاملات صبح دیروز بازار آزاد ارز ایران ، دلار تهران حوالی ۳۱ هزار و ۶۰۰ بود و تا ۳۱ هزار و ۸۰۰  -۹۰۰ هم بالا رفت ولی در ادامه با کاهش هرات به ۳۱ هزار و ۶۰۰ تومان رسید.

تحلیل گران اقتصاد نیوز معتقدند دست و بال بانک مرکزی از منابع ارزی کاملا پُر است و بازارساز می‌تواند هم در بازار متشکل به صورت اسکناس و هم در بازار نیما به صورت حواله مداخله کند. بنابراین نباید به سادگی دلار را در کانال ۳۲ هزار تومانی ببینیم.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=23404

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com