جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

بورس به زیر صفر سقوط کرد

01:53۰

سرمایه گذاران در بورس با توجه به سقوط بازدهی این بازار به زیر صفر در ۶ ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۱ با دست خالی از این بازار خارج شدند.

به گزارش اسپات نیوز، نوسان های منفی و مثبت بورس شاید برای معامله گرانی که در این بازار حرفه ای و دقیق عمل می کنند اندک سودی داشته باشد اما اغلب سهامداران خرد در ۶ ماهه اول امسال چیزی جز ضرر از این بازار عایدشان نشده است.

بورس بازان قدیمی می گویند حتی نوسان گیری هم در این بازار دیگر سودی ندارد و رکود و منفی بودن بازار در اغلب روزها نفس بازار را بیش از هر زمان دیگری به شماره انداخته است. در تازه ترین تحول با تداوم نزول بازار سهام، بازدهی بورس در نیمه ابتدایی سالجاری به زیر صفر سقوط کرده است.

دنیای اقتصاد در این باره می نویسد؛ بازده شاخص کل بورس از ابتدای امسال تاکنون منفی شد. بررسی‌ها حاکیست نماگر مذکور، با رسیدن به سطح یک‌میلیون و ۳۶۷هزار واحدی طی معاملات روز سه‌شنبه زیانی ۰۱/ ۰درصدی را به ثبت رسانده که بیش از هر چیز ناشی از کاهش قیمت‌های جهانی و بی‌اعتمادی به فضای داخلی بازار سهام است.

بنا به تحلیل این روزنامه  تنها دلیل افت شاخص‌کل بورس به محدوده کنونی را نمی توان ناشی از تغییر چشم‌انداز بازارهای جهانی نسبت به سال‌های گذشته دانست. بورسی‌ها در شرایطی سال‌جاری را سپری می‌کنند که روند تحولات بازار سهام به‌خصوص ناکارآمدی‌های رخ داده در سقوط بازار طی سال‌۹۹ راه را برای اعتماد مردم به بازار سهام بسته است.

شاید این پرسش به میان بیاید که سرمایه ها از بورس به کدام بازار رفته اند. تحلیل گر دنیای اقتصاد در پاسخ به این پرسش نوشته است؛ از ابتدای سال‌جاری تاکنون رقمی بالغ بر ۱۹‌هزار و ۴۸۴‌میلیارد‌تومان از پول حقیقی‌ها از بازار مذکور به سمت بازارهای موازی یا پارکینگ پول بی‌تصمیم؛ یعنی بانک خارج‌ شده‌است.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=23480

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com